8 Pro

Závěr Světových her patřil Martinovi Adamčíkovi, který zvítězil v disku! Douda ve stejné disciplíně stříbrný.

Do posledního čtvrtého dne nastoupili hned čtyři naši atleti, jako první Marek Douda a Eva Kacanu, po nich šel do sektoru Martin Adamčík a jako poslední závodník naší výpravy závodil Dušan Ščambura.

Marek Douda nastoupil do závodu v hodu diskem, výkonem 22,49 m vybojoval druhé místo a pověsil na krk svou první medaili na těchto hrách a to stříbrnou. Dnešní den se nejvíce radoval Martin Adamčík, který v hodu diskem výkonem 33,93 m překonal celé startovní pole svých soupeřů a získal třetí zlatou medaili za náš paraatletický tým! Eva závodila ve vrhu koulí, svým výkonem 4,43 m skončila na čtvrtém místě. Dušan ve své kategorii skončil výkonem 7,70 m stejně jako Eva na čtvrté příčce.

Velké gratulace medailistům a všem, kteří dnes závodili.

Paraatletická výprava veze domů tři zlaté a čtyři stříbrné medaile.